- 21.10.2024
- Posted by: Андрій Б.
- Category: Закупівлі, Інше
Незважаючи на те, що війна в Україні триває, міжнародна спільнота активно обговорює можливості для відбудови нашої країни. Хоча на даний момент відсутнє загальне стратегічне бачення відбудови, але Україна стоїть перед завданнями післявоєнної відбудови через російську агресію.
Відновлення та розвиток України ґрунтуються також на можливості повної інтеграції в Європейський союз як повноправного члена. З урахуванням проблеми фінансування проектів за рахунок місцевого самоврядування і органів центральної влади все більш актуальним стає залучення коштів на реалізацію проектів з відновлення та покращення економічної та соціальної сфери за рахунок грантових угод та міжнародних фінансових інститутів.
У випадку, якщо грантоотримувачем є особи визначення в частині першій статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» то процес публічних закупівель є одним з етапів реалізації вказаних проектів.
Згідно частини другої статті 6 Закону України «Про публічні закупівлі» Закупівля товарів, робіт і послуг за кошти кредитів, позик, грантів, що надані відповідно до міжнародних договорів України Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією, Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій, Міжнародною асоціацією розвитку, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком, Північним інвестиційним банком, а також іншими міжнародними валютно-кредитними організаціями, здійснюється згідно з правилами і процедурами, встановленими цими організаціями з урахуванням принципів, встановлених у частині першій статті 5 цього Закону, а в разі невстановлення таких правил і процедур – відповідно до цього Закону, а також з урахуванням встановлених законом вимог щодо ступеня локалізації виробництва.
Крім того, відповідно до пункту 3 Особливостей закупівля товарів (робіт, послуг) за кошти кредитів (позик, грантів), що надані відповідно до міжнародних договорів України Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією, Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій, Міжнародною асоціацією розвитку, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком, Північним інвестиційним банком, а також іншими міжнародними валютно-кредитними організаціями, що здійснюється згідно з правилами і процедурами, встановленими цими організаціями, якими передбачається можливість застосування законодавства України у сфері публічних закупівель, може здійснюватися відповідно до цих особливостей з урахуванням додаткових вимог і умов, схвалених відповідною організацією, зокрема у спеціальному процедурному посібнику щодо відповідного кредиту (позики, гранту), наданого згідно з міжнародним договором.
Таким чином, у разі застосування законодавства України у сфері публічних закупівель при здійсненні закупівель за кошти кредитів (позик, грантів), що надані відповідно до міжнародних договорів України, такі закупівлі можуть враховувати додаткові вимоги й умови, схвалені відповідною організацією, зокрема у спеціальному процедурному посібнику щодо відповідного кредиту (позики, гранту), наданого згідно з міжнародним договором.
Під час проведення закупівель, джерелом фінансування якого є грантові кошти чи міжнародні позики в Замовників часто виникає низка питань пов’язаних з імплементацією вимог грантодавця до положень тендерної документації, проекту договору, участі в процедури закупівлі осіб-нерезидентів та безліч інших.
Сьогодні ми б хотіли ознайомити Вас з Оглядом закупівельної практики на основі дослідження конкурентних процедур закупівель за участю нерезидентів, що була підготовлена департаментом сфери публічних закупівель та конкурентної політики Мінекономіки України.
У цьому Огляді наведено рекомендації щодо встановлення замовниками вимог у тендерній документації для забезпечення рівних умов участі резидентів та нерезидентів, інформацію щодо практики застосування законодавства про публічні закупівлі Антимонопольним комітетом України, як органом оскарження, та Державною аудиторською службою, як органом уповноваженим здійснювати контроль, а також аналіз спеціального суміжного законодавства.
Метою цього Огляду є узагальнення практики здійснення закупівель за участю нерезидентів, а також надання рекомендацій з урахуванням виявлених проблемних питань.
У вказаному огляді піднято проблемні питання щодо встановлення вимог у тендерній документації з метою забезпечення можливості участі нерезидентів на рівних умовах, розглянуто практику застосування законодавства про публічні закупівлі органами контролю та судом.
У колективу ПП «ЮКК-Партнери» наявний багаторічний позитивний досвід у підготовці та реалізації закупівель за міжнародними грантовими угодами, транскордонному співробітництву.
Якщо, Ви зацікавлені у професійній та кваліфікованій допомозі під час підготовки та реалізації закупівель подавайте заявку через наш сайт https://yukkpartneru.com/ або за телефоном 097 990 5832